JUBILEUSZ 300-LECIA PASJONISTÓW

 

Ikona jubileuszowa

 

 

Opis Ikony…

 

 


 

Medytacje na Wielki Post

 


Modlitwa jubileuszowa

 

Jezu, Ty oddałeś życie na krzyżu, abyśmy mogli uczestniczyć w życiu Boga i poznać Jego dobroć. Niech miłość płynąca z krzyża przemieni nasze serca, abyśmy nieśli twoją miłość i miłosierdzie tym, których spotkamy na naszej drodze, zwłaszcza zaś cierpiącym. Daj światło Ducha Świętego ludziom młodym przez łaskę pasjonistowskiego powołania. Natchnij ich do poświęcenia życia dla ożywiania pamięci Twojej Męki w sercach ludzi. Niech Maryja Bolesna, która wiernie stała przy krzyżu, będzie nam przykładem, a święty Paweł od krzyża przewodnikiem na drodze życia. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen. 

 


 

Materiały

 

 


 

Venite, Adoremus Dominum

 

 

2020 r.

Nasze Zgromadzenie Pasjonistów obchodzi Trzechsetlecie swego założenia; narodziny w Kościele, by trwała Pamięć o Męce Jezusa.

Założyciel, św. Paweł od Krzyża napisał 18 grudnia 1761 r. do siostry Marii Angeli Cencelli:

 

„Przed wielu laty miałem Dzieciątko wymalowane na papierze, które spało na krzyżu… O, jak mi się podobał ten symbol! W Boże Narodzenie, kiedy będzie mieć Siostra Dzieciątko w sercu, proszę spać z Nim na krzyżu…”

 


 

Przesłanie Przełożonego Generalnego na święta Bożego Narodzenia