NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 7 KWIETNIA 2024 r.

1. Do naszych serdecznych podziękowań świątecznych pragniemy dołączyć rodzinę Państwa Sosińskich z sali weselnej „Rezydent” za niedzielne obiady dla naszej wspólnoty. Wszystkim naszym Darczyńcom mówimy staropolskie „Bóg zapłać” i zapewniamy Was o naszej modlitwie.
2. Dzisiaj, w Święto Miłosierdzia Bożego dodatkowa Msza św. o godz. 15-tej w intencji Ojczyzny; zaś po wszystkich Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na rzecz Caritas diecezji łowickiej.
3. Również dziś, na Mszy św. o 11.30 rozpoczęcie IX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Przedszkolu nr 1 w Rawie Mazowieckiej. Przez najbliższy tydzień różnym spotkaniom dzieci w przedszkolu będzie towarzyszyć hasło: „Piękny świat od Boga mamy. Za życie dziękujemy! O przyrodę dbamy!”
4. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia pod nazwą „Niech Żyje Polska!”, który będzie manifestacją na rzecz ochrony życia i rodziny. Wyjazd autokarem spod Ratusza o 9:00. Koszt 65 zł. Zapisy w naszej kancelarii lub w zakrystii do środy włącznie.
5. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień modlitw o świętość Życia. Msze św. według porządku powszedniego. Msze św. o godz.8:30 i 18:30 z homilią.
6. W poniedziałek od godz. 17:20 w klasztorze odbędzie się spotkanie dla narzeczonych w ramach Poradni Życia Rodzinnego. Zapraszamy pary narzeczeńskie na nową edycja kursu przedmałżeńskiego we wtorek 16 kwietnia o godz.19:10 w klasztorze. Szczegóły na stronie internetowej.
7. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w najbliższe piątki 12 i 19 kwietnia na godz.19:00 do klasztoru na spotkanie formacyjne i organizacyjne. Młodzież otrzyma sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Wojciecha Osiala w czwartek 25 kwietnia na Mszy św. o godz.17.00.
8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Bractwa Czarnego Szkaplerza i sympatyków duchowości pasjonistów.
9. W sobotę po Mszy św. o godz. 8:30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
10. Zapraszamy na kolejne odcinki filmu religijnego o Jezusie „The Chosen – Wybrani” w rawskim kinie w MDK-u w najbliższą sobotę i niedzielę o godz.16:00. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
11. Za tydzień, 14 kwietnia, po Mszy św. o 11.30 spotkanie organizacyjne przed I Komunią św. dla rodziców dzieci klas trzecich.
12. W intencji zmarłej Marii Natorskiej oraz Zenobii Józefy Jakubowskiej, zmarłych z naszych rodzin, dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…