V Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r.

1. Według nowego rozporządzenia w naszej świątyni może już uczestniczyć 25 osób we Mszy św. lub nabożeństwie. Prosimy wiernych o zasłanianie twarzy w kościele.

2. Dzisiaj, w naszym kościele, uroczyście obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Podajemy więc plan tych uroczystości, na które bardzo serdecznie zapraszamy:
a) o godz. 10-tej – Msza św. podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za
dar życia i wielkie dzieło apostolskie papieża Polaka.
b) o godz. 11.15 – program okolicznościowy, pt. „Janowi Pawłowi II polscy
poeci, młodzież i rawskie dzieci” – przygotowany przez Scenę Wartości.
c) o godz. 11.30 – Msza św. z udziałem rodzin, a na zakończenie modlitwa
przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji polskich rodzin.
Prosimy Was o uczestnictwo w tych uroczystościach przez modlitwę
oraz duchową jedność w transmisji na żywo.
Adres strony internetowej: www.pasjoniscirawamazowiecka.pl

Dziś każdy po mszy św. może otrzymać obrazek z modlitwą do św. Jana Pawła II oraz książeczkę pt. „JP II –Papież rodziny” z różnymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Prosimy o złożenie dobrowolnej ofiary.

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Telewizja Polska S.A. – TVP 1 oraz Polskie Radio (Jedynka) wyemitują w poniedziałek, 18 maja 2020 r., o godzinie 18.00, widowisko muzyczne zatytułowane: Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zostaną, zaprezentowane utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.
3. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o g. 18:00. Serdecznie zachęcamy także do uczestnictwa w nabożeństwach przy wiejskich kapliczkach

4. Kolejne Spotkanie Duszpasterskie dla dzieci klas trzecich – pierwszokomunijnych
oraz dla klas czwartych – Komunii Rocznicowej oraz dla klas piątych – Komunii Generalnej odbędzie się w czwartek 21 maja o godz. 16.30. Spotkanie ma charakter formacyjny i będzie transmitowane z naszego kościoła, a dzieci uczestniczą online.

5. W piątek (22 maja) w kościele po Mszy wieczornej od g.19,10 do g.20,00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży kandydatów do bierzmowania oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych, które będzie transmitowane online.

W piątek na wszystkich Mszach Świętych w modlitwie powszechnej będziemy modlić w intencji Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Franciszka Dziuby z okazji 16. rocznicy Jego sakry biskupiej i ingresu do katedry łowickiej.

W piątek w czasie nabożeństwa majowego rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W przyszła niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Prasa katolicka jest do nabycia na stoliku pod chórem.

8. Przypominamy, że obowiązek Komunii św. wielkanocnej jest do końca maja b.r., czyli jeszcze tylko dwa tygodnie. Zapraszamy do spowiedzi św. również w dni powszednie. Spowiedź św. jest podczas każdej Mszy św. w kruchcie bocznej Kościoła. Szczególnie zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież, a rodziców prosimy o zachęcanie swoich dzieci do przystąpienia do tego sakramentu.

9. Serdecznie dziękujemy wiernym za wszelkie ofiary składane na utrzymanie kościoła i naszego klasztoru. Dziękujemy także za wpłaty na intencje Mszy św. na nasze konto podane na stronie internetowej. Zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci modlitewnej.

10. Codziennie o godz. 20.30 jest transmisja z modlitwy różańcowej w intencji ustania pandemii i jej skutków.

11. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Władysław Misztal. W jego intencji oraz za zmarłych naszych bliskich, za Darczyńców i Ojców Pasjonistów: Wieczny odpoczynek…