III Niedziela Zwykła – 26.01.2020 r.

  1. Dziś przeżywamy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego.
  2. Do zakrystii lub kancelarii mogą nadal zgłaszać się osoby, które z różnych przyczyn były nieobecne w czasie kolędy a pragną zaprosić kapłana, aby pobłogosławić ich dom.
  3. Kurs przedmałżeński we wtorek o g.19,15 w klasztorze.
  4. W piątek po Mszy św. o g.18,30 w klasztorze spotkanie dla członków Bractwa Czarnego Szkaplerza oraz dla sympatyków duchowości pasyjnej. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja prowadzona przez R.M.P.M.
  5. W przyszłą niedzielę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Modlitw za Osoby Konsekrowane. Poświecenie gromnic na każdej mszy św. O g.10,00 będzie odprawiona msza św. w intencji powstańców styczniowych i poległych w obronie ojczyzny z terenu ziemi rawskiej. Po mszy sw. o  13.00 nabożeństwo eucharystyczne i spotkanie modlitewne dla Kółek Różańcowych. Po wszystkich mszach św. zbiórka ofiar do puszek na zakony klauzurowe.
  6. W zakrystii są do nabycia świece gromnice w cenie 10 zł. Zachęcamy do lektury i nabywania tygodników katolickich  „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
  7. Zapraszamy w niedzielę 2 lutego na g.16,20 na projekcje filmu w MDK-u „Z miłości do Joey”. Bilety w cenie 13 zł są do nabycia w kasach kina. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Chrześcijanin 24h.
  8. Odpowiadając na liczne apele i troszcząc się o dobrą jakość powietrza, którym oddychamy, zwracamy się z prośbą o uwrażliwienie każdego z nas na problem ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza i tym samym poprawy jego jakości. Warto zaznaczyć, iż nagannym zwyczajem jest spalanie śmieci w domowych piecach, podczas którego do powietrza przedostaje się wiele toksycznych substancji. Każdy może zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych prowadząc np. następujące działania: wymienić stare urządzenia grzewcze na nowe i dbać o ich stan, stosować paliwa odpowiedniej jakości, kupować tylko certyfikowane paliwa z wiarygodnych źródeł, przeprowadzać regularne czyszczenie urządzeń grzewczych i przewodów kominowych, segregować śmieci, oszczędzać energię czy uprawiać rośliny.
  9. Pan Mirosław Męcina wraz z Rodziną z całego serca dziękuję za bardzo pozytywny odzew na prośbę o krew. W czasie akcji oddało 50 osób ten cenny dar, choć chętnych było dużo więcej. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
  10. W intencji zmarłych Darczyńców Kościoła i klasztoru oraz w intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek….