XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.09.2019 r.

 1. Dziękujemy wszystkim osobom za obecność i zaangażowanie się w odpust Matki Bożej Pocieszenia i dożynki parafialne.
 2. Dziś po mszach św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na KUL.
 3. W piątek 13 września zapraszamy po Mszy o godz. 18.30 na Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła ze świecami.
  W sobotę po mszy św. o g.8,30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła
  W sobotę 14 września przypada liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża.
  W przyszłą niedzielę 15 IX o godz. 18.00 –Koronka do Matki B. Bolesnej.
 4. Pierwsze spotkanie formacyjno-organizacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z kl. VIII odbędzie się w piątek 13 września o g.19,15 w auli klasztoru. Obecność młodzieży obowiązkowa. Na spotkanie zapraszamy także Rodziców młodzieży.
 5. Od jutra w kancelarii od g.16,00 można zamawiać intencje mszalne na nowy rok 2020.
  Kurs przedmałżeński odbywa się we wtorki od g.19,15. Poradnia życia rodzinnego będzie w trzeci wtorek miesiąca od g.17,20 w klasztorze.
 6. W najbliższych dniach rozpocznie się kolejny etap prac wokół naszej świątyni, które ma pomóc w odwodnieniu Kościoła. Prosimy wiernych o modlitwę o planowe i dobre przeprowadzenie tych prac. W najbliższym czasie będziemy zwracać się z prośbą o wsparcie materialne podjętego remontu. Z góry przepraszamy za utrudnienia w komunikacji wokół Kościoła.
  W zakrystii można nabyć tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jubileuszowy album z wizyty Jana Pawła II w Łowiczu  oraz nowy kalendarz diecezjalny na rok 2020
 7. Dziś dla najmłodszych mieszkańców festyn pt. ”Witaj Przedszkolaku” w g. 14.00-18.00 na terenie Centrum Kupieckiego „Rawiak” przy ul. Reymonta. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się w Kościele spotkanie modlitewne dla Kółek Różańcowych.
 8. Starosta Rawski oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zapraszają na XVII imprezę integracyjną pt. „Wszystkie dzieci nasze są” 15  IX od godz. 15.00 na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Rawie Maz.. Szczegóły są zamieszczone w gablocie.
 9. W niedzielę 29 września organizowana jest autokarowy wyjazd do Studziannej na odpust parafialny. Zapraszamy asystę, ministrantów i chętne osoby. Koszt 30 zł. Wyjazd o g.8,00. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

Inf. Od ks. Dziekana

ROCZNICA MORDU – UROCZYSTOŚĆ 10.09. od 17:30

 

W 80-tą rocznicę niemieckiego mordu na mieszkańcach Rawy oraz założenia obozu jenieckiego przy „Dużym kościele” zapraszamy na ks. Uroczystość na placu Józefa Piłsudskiego, która odbędzie się 10 września. Rozpocznie się ona o 17:30 od wprowadzenia – 40 symboli pamięci ze świecami oraz sztandarów. Później będzie miało miejsce otwarcie wystawy stałej „Rawska Via dolorosa”. Następnie w kościele będzie wykład historyczny, Msza św., projekcja filmu jaki o wspomnieniach swojej babci z czasów wojny zrealizował jeden z uczniów rawskiej podstawówki. Na koniec w piwnicy Centrum Spotkań i Dialogu odbędzie się panel dyskusyjny.

Przez lata dokonany przez Niemców mord a jeszcze bardziej założony przez Niemców obóz jeniecki był zapomnianą tragedią z czasów wojny. Teraz po osiemdziesięciu latach przywracamy pamięć o tych, którzy wtedy cierpieli