Grupy parafialne

 

< Wróć

 

W parafii ojców pasjonistów w Rawie Mazowieckiej istnieje i rozwija się wiele grup.

Każda z nich ma bardzo ważne miejsce w lokalnej wspólnocie parafialnej i działalności apostolskiej.

 


 

Dorośli

 

1. Asysta

Grupa zaangażowana w szczególne celebracje liturgiczne z okazji uroczystości przy naszym kościele (m.in. odpusty parafialne, procesje w I niedziele miesiąca po Mszy św. o godz.13:00 – od maja do października). Opiekun – o. Zbigniew Warchoń CP.

 

2. Misja Świętej Faustyny

Grupa spotyka się w pierwszy piątek miesiąca i czynnie uczestniczy w Eucharystii o godz. 18.30 i adoracji Najświętszego Sakramentu do 20.00, prowadzonej przez o. Rafała Pujszę, jej opiekuna duchowego. Na zakończenie adoracji każdy wierny może otrzymać indywidualne błogosławieństwo eucharystyczne. Od pierwszych lat bieżącego wieku w każdy piątek o godz. 15.00 na skwerku przy krzyżu jest odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego, prowadzona przez wspólnotę.

 

3. Rozmiłowani w Świętej Gemmie Galgani

Wspólnota jest związana z nabożeństwem odprawianym w naszym kościele w każdą trzecią sobotę miesiąca. O godz. 8.15 spotyka się na śpiewie pieśni ku czci św. Gemmy. O godz. 8.30 uczestniczy we Mszy św. i nabożeństwie do św. Gemmy Galgani, na zakończenie którego każdy może oddać cześć jej relikwiom. Opiekunem wspólnoty jest o. Rafał Pujsza (http://www.swietagemma.pl/, tel. 667 554 438).

 

4. Bractwo Czarnego Szkaplerza i sympatycy duchowości pasjonistów

Wspólnota spotyka się raz w miesiącu (najczęściej w drugi piątek miesiąca). O godz. 18.30 uczestniczy we Mszy św., po której w klasztorze odbywa się spotkanie formacyjne, na które zaproszeni są wszyscy zainteresowani duchowością pasjonistów. Opiekunem wspólnoty jest o. Rafał Pujsza (http://www.swietagemma.pl/szkaplerz/sekcja-rawa-mazowiecka, tel. 667 554 438).

 

5. Czciciele sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza CP

Szczegóły wkrótce, w budowie strona: http://www.bernardpasjonista.pl/.

 

6. Rodzina Matki Pięknej Miłości

Grupa spotyka się w pierwsze soboty miesiąca o godz. 8:30 – uczestniczy we Mszy św. i nabożeństwie do Matki Bożej Pięknej Miłości. Opiekunem jest o. Łukasz Nawotczyński CP – proboszcz parafii i przełożony rawskiego klasztoru pasjonistów. Wspólnota należy do ruchu modlitewno – apostolskiego działającego przy Polskiej Prowincji Pasjonistów (http://rmpm.pl)

 

7. Kółka Różańcowe

Spotkania miesięczne modlitewno-formacyjne wszystkich Kółek odbywają się w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 w kościele. Opiekun – o. Artur Kiliszek CP, wikariusz parafialny.

 

8. Kursy Przedmałżeńskie i Poradnictwo

Prowadzą ojcowie Pasjoniści. Katechezy odbywają się w każdy wtorek (oprócz wakacji) o godz. 19:10 w klasztorze przygotowują narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa.
Poradnia rodzinna dla narzeczonych w trzecie wtorki miesiąca godz. 17.20 w klasztorze (od września do czerwca) – wejście jak do kancelarii.
Dla osób potrzebujących pomocy prawnej spotkania są w wybrane soboty miesiąca (podawane są w bieżących ogłoszeniach) od godz. 9:00 w klasztorze – wejście jak do kancelarii

 

9. Przy parafii działają:

  • Stowarzyszenie Chrześcijanin 24h – spotkania w każdy czwartek o godz. 19:00 w nowym klasztorze. Organizuje comiesięczne spotkania formacyjne w auli klasztoru (w niedzielę po Mszy św. wieczornej), grupowe wyjścia do kina ( MDK) oraz koncerty. Opiekun – o. Artur Kiliszek CP, wikariusz parafialny.
  • Grupa Anonimowych Alkoholików „AA” – spotkania w każdy poniedziałek o godz. 19:00 w starym klasztorze. Spotkania prowadzą osoby świeckie z kwalifikacjami.

 

Młodzież

 

1. Zespół młodzieżowo-studencki „Passio”

Grupa muzyczna, wokalno-instrumentalna, pod opieką Anety i Adama Miśkiewiczów, która przygotowuje oprawę muzyczną niedzielnej Mszy św. o godz. 10:00 z udziałem młodzieży oraz posługuje podczas uroczystości ślubnych na Mszy św.

 

2. Grupa „Młodzi z Pasją”

Grupa młodych złożona z kandydatów do bierzmowania: uczniowie z kl. 8 SP i 3 Gim, którzy przygotowują inscenizacje i liturgie niedzielnej Mszy św. o godz. 10:00 z udziałem młodzieży. Spotkania odbywają się w piątki o godzinie 16:00 – 16:45 w auli w klasztorze.

 

3. Spotkania modlitewno-formacyjne dla młodzieży kandydatów do bierzmowania

– dla uczniów z kl. 8 SP i 3 Gim pod opieką p. katechetki Anety Miśkiewicz i o. Artura Kiliszka CP. Odbywają się regularnie dwa razy w miesiącu tj. w wybrany piątek (I lub II) miesiąca o g.17:00-18:00 w klasztorze oraz zazwyczaj w ostatni piątek miesiąca o g.19:00-20:00 w kościele na Pasyjnym Wieczorze Uwielbienia.

 

4. Pierwszy i Drugi Szczep Rawski Skautów Europy ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” – Federacja Skautingu Europejskiego

Zastęp „Wilk” – Pierwsza Drużyna Rawska sł.b. o. Bernarda Kryszkiewicza i Zastęp „Świstak”- Druga Drużyna Rawska bł. s. Franciszki Siedliskiej.
Chłopcy i dziewczęta pod opieką swoich przełożonych działają przy rawskich parafiach, Spotykają się na zbiórkach, organizują różne akcje, w tym charytatywne, włączają się w liturgię i pomoc przy parafii (http://rawa.skauci-europy.pl)

 

Dzieci

 

1. Ministranci

Grupa liturgiczna, złożona z dorosłych mężczyzn, studentów, lektorów oraz chłopców starszych i młodszych. Opiekun – o. Artur Kiliszek CP – wikariusz parafialny.
Zbiórki odbywają się w poniedziałki i wtorki o godz. 19:15 w kościele lub klasztorze. Ministranci uczestniczą w czwartek o godz. 19:00 w zajęciach sportowych z piłki nożnej na rawskiej hali pod opieką wykwalifikowanego trenera.

 

2. Schola

Grupa liturgiczna, składająca się z chętnych dziewczynek i chłopców ma swój udział w oprawie muzycznej niedzielnej Mszy św. o godz. 11:30 z udziałem dzieci.
Spotkania w niedzielę o godz. 11:00 w kościele przed Mszą św. Scholą opiekuje się pani katechetka Aneta Miśkiewicz.

Grupa liturgiczna, składająca się z chętnych dziewczynek i chłopców ma swój udział w oprawie muzycznej niedzielnej Mszy św. o godz. 11:30 z udziałem dzieci.

Spotkania w niedzielę o godz. 11:00, przed Mszą św. Scholą opiekuje się Pani katechetka Aneta Miśkiewicz.  

 

3. Promyki

Grupa modlitewno-formacyjna, do której należy ok. 20 dzieci. Dzieci z tej grupy współtworzą oprawę liturgiczną niedzielnej Mszy św. z udziałem dzieci, m.in. „małych apostołów”. Spotkania w soboty o godz. 9:30.

Opiekunem grupy jest O. Jerzy Chrzanowski.

 

4. Mała Akademia Mądrości Krzyża

Dwuletnie studium humanistyczno-religijne dla dzieci starszych (11-12 lat), mające charakter formacyjny. Istnieje od 1994 roku.

W zajęciach bierze udział ok. 40 dzieci. Studium kieruje O. Jerzy Chrzanowski. W „MA” prowadzą zajęcia (społecznie): 5 nauczycielek, lekarz,  siostra zakonna i ojciec pasjonista.

Spotkania w blokach semestralnych (w soboty, co 2 tygodnie). Dzieci z „MA” prowadzą przykościelną biblioteczkę „Źródełko” dla dzieci i rodziców. W lipcu działa codziennie letnia edycja, pod nazwą „Mała Akademia Wakacyjna”.

 

5. Grupa Małych Form Teatralnych

Dzieci przygotowują każdego roku kilka przedstawień i programów słowno-muzycznych. Grupa liczy ok. 20 osób. Opiekun – O. Jerzy Chrzanowski.

 

6.Scena Wartości

Działa od 2004 roku. Przedsięwzięcie duszpasterskie, które ma charakter kulturotwórczy.

Scena, która znajduje się w budynku nowego klasztoru pasjonistów, umożliwia prezentację małych form teatralnych przez różne grupy oraz przedstawień, przygotowywanych przez zaproszone do współpracy ze „Sceną”, szkoły z terenu naszego miasta.Opiekunem Sceny Wartości jest O. Jerzy Chrzanowski.