Grupy parafialne

 

< Wróć

 

W parafii ojców pasjonistów w Rawie Mazowieckiej istnieje i rozwija się wiele grup.

Każda z nich ma bardzo ważne miejsce w lokalnej wspólnocie parafialnej i działalności apostolskiej.

 


 

Dorośli

 

1. Asysta

Grupa zaangażowana w szczególne celebracje liturgiczne z okazji uroczystości przy naszym kościele (m.in. odpusty parafialne, procesje w I niedziele miesiąca po Mszy św. o godz.13:00 – od maja do października). Opiekun – o. Zbigniew Warchoń CP.

 

2. Misja Świętej Faustyny

Grupa spotyka się w pierwszy piątek miesiąca i czynnie uczestniczy w adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, czyli od godz. 19.15 do 20.00, prowadzonej przez o. Rafała Pujszę, jej opiekuna duchowego. Na zakończenie adoracji każdy wierny może otrzymać indywidualne błogosławieństwo eucharystyczne. Od kilkunastu lat w każdy piątek o godz. 15.00 na skwerku przy krzyżu jest odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego, prowadzona przez wspólnotę. Ponadto spotykamy się raz na kwartał na spotkaniu tematycznym w klasztorze (informacja w bieżących ogłoszeniach).

 

3. Rozmiłowani w Świętej Gemmie Galgani

Wspólnota jest związana z nabożeństwem odprawianym w naszym kościele w każdą trzecią sobotę miesiąca. O godz. 8.15 spotyka się na śpiewie pieśni ku czci św. Gemmy. O godz. 8.30 uczestniczy we Mszy św. i nabożeństwie do św. Gemmy Galgani, na zakończenie którego każdy może oddać cześć jej relikwiom. Opiekunem wspólnoty jest o. Rafał Pujsza, moderator Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej pw. św. Gemmy Galgani. Regularnych spotkań w klasztorze póki co nie ma, lecz gdyby wśród rozmiłowanych w św. Gemmie zrodziłoby się takie pragnienie serca, prosimy o kontakt z opiekunem (http://swietagemma.pl, tel. 667 554 438).

 

4. Rodzina Matki Pięknej Miłości

Grupa spotyka się w pierwsze soboty miesiąca o godz. 8:30 – uczestniczy we Mszy św. i nabożeństwie do Matki Bożej Pięknej Miłości. Opiekunem jest o. Łukasz Nawotczyński CP – proboszcz parafii i przełożony rawskiego klasztoru pasjonistów. Wspólnota należy do ruchu modlitewno – apostolskiego działającego przy Polskiej Prowincji Pasjonistów (http://rmpm.pl)

 

5. Kółka Różańcowe

Spotkania miesięczne modlitewno-formacyjne wszystkich Kółek odbywają się w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 w kościele. Opiekun – o. Artur Kiliszek CP, wikariusz parafialny.

 

6. Kursy Przedmałżeńskie i Poradnictwo

Prowadzą ojcowie Pasjoniści. Katechezy odbywają się w każdy wtorek (oprócz wakacji) o godz. 19:10 w klasztorze przygotowują narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa.
Poradnia rodzinna dla narzeczonych w trzecie wtorki miesiąca godz. 17.20 w klasztorze (od września do czerwca) – wejście jak do kancelarii.
Dla osób potrzebujących pomocy prawnej spotkania są w wybrane soboty miesiąca (podawane są w bieżących ogłoszeniach) od godz. 9:00 w klasztorze – wejście jak do kancelarii

 

7. Przy parafii działają:

  • Stowarzyszenie Chrześcijanin 24h – spotkania w każdy czwartek o godz. 19:00 w nowym klasztorze. Organizuje comiesięczne spotkania formacyjne w auli klasztoru (w niedzielę po Mszy św. wieczornej), grupowe wyjścia do kina ( MDK) oraz koncerty. Opiekun – o. Artur Kiliszek CP, wikariusz parafialny.
  • Grupa Anonimowych Alkoholików „AA” – spotkania w każdy poniedziałek o godz. 19:00 w starym klasztorze. Spotkania prowadzą osoby świeckie z kwalifikacjami.

 

Młodzież

 

1. Zespół młodzieżowo-studencki „Passio”

Grupa muzyczna, wokalno-instrumentalna, pod opieką Anety i Adama Miśkiewiczów, która przygotowuje oprawę muzyczną niedzielnej Mszy św. o godz. 10:00 z udziałem młodzieży oraz posługuje podczas uroczystości ślubnych na Mszy św.

 

2. Grupa „Młodzi z Pasją”

Grupa młodych złożona z kandydatów do bierzmowania: uczniowie z kl. 8 SP i 3 Gim, którzy przygotowują inscenizacje i liturgie niedzielnej Mszy św. o godz. 10:00 z udziałem młodzieży. Spotkania odbywają się w piątki o godzinie 16:00 – 16:45 w auli w klasztorze.

 

3. Spotkania modlitewno-formacyjne dla młodzieży kandydatów do bierzmowania

– dla uczniów z kl. 8 SP i 3 Gim pod opieką p. katechetki Anety Miśkiewicz i o. Artura Kiliszka CP. Odbywają się regularnie dwa razy w miesiącu tj. w wybrany piątek (I lub II) miesiąca o g.17:00-18:00 w klasztorze oraz zazwyczaj w ostatni piątek miesiąca o g.19:00-20:00 w kościele na Pasyjnym Wieczorze Uwielbienia.

 

4. Pierwszy i Drugi Szczep Rawski Skautów Europy ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” – Federacja Skautingu Europejskiego

Zastęp „Wilk” – Pierwsza Drużyna Rawska sł.b. o. Bernarda Kryszkiewicza i Zastęp „Świstak”- Druga Drużyna Rawska bł. s. Franciszki Siedliskiej.
Chłopcy i dziewczęta pod opieką swoich przełożonych działają przy rawskich parafiach, Spotykają się na zbiórkach, organizują różne akcje, w tym charytatywne, włączają się w liturgię i pomoc przy parafii (http://rawa.skauci-europy.pl)

 

Dzieci

 

1. Ministranci

Grupa liturgiczna, złożona z dorosłych mężczyzn, studentów, lektorów oraz chłopców starszych i młodszych. Opiekun – o. Artur Kiliszek CP – wikariusz parafialny.
Zbiórki odbywają się w poniedziałki i wtorki o godz. 19:15 w kościele lub klasztorze. Ministranci uczestniczą w czwartek o godz. 19:00 w zajęciach sportowych z piłki nożnej na rawskiej hali pod opieką wykwalifikowanego trenera.

 

2. Schola

Grupa liturgiczna, składająca się z chętnych dziewczynek i chłopców ma swój udział w oprawie muzycznej niedzielnej Mszy św. o godz. 11:30 z udziałem dzieci.
Spotkania w niedzielę o godz. 11:00 w kościele przed Mszą św. Scholą opiekuje się pani katechetka Aneta Miśkiewicz.

Grupa liturgiczna, składająca się z chętnych dziewczynek i chłopców ma swój udział w oprawie muzycznej niedzielnej Mszy św. o godz. 11:30 z udziałem dzieci.

Spotkania w niedzielę o godz. 11:00, przed Mszą św. Scholą opiekuje się Pani katechetka Aneta Miśkiewicz.  

 

3. Promyki

Grupa modlitewno-formacyjna, do której należy ok. 20 dzieci. Dzieci z tej grupy współtworzą oprawę liturgiczną niedzielnej Mszy św. z udziałem dzieci, m.in. „małych apostołów”. Spotkania w soboty o godz. 9:30.

Opiekunem grupy jest O. Jerzy Chrzanowski.

 

4. Mała Akademia Mądrości Krzyża

Dwuletnie studium humanistyczno-religijne dla dzieci starszych (11-12 lat), mające charakter formacyjny. Istnieje od 1994 roku.

W zajęciach bierze udział ok. 40 dzieci. Studium kieruje O. Jerzy Chrzanowski. W „MA” prowadzą zajęcia (społecznie): 5 nauczycielek, lekarz,  siostra zakonna i ojciec pasjonista.

Spotkania w blokach semestralnych (w soboty, co 2 tygodnie). Dzieci z „MA” prowadzą przykościelną biblioteczkę „Źródełko” dla dzieci i rodziców. W lipcu działa codziennie letnia edycja, pod nazwą „Mała Akademia Wakacyjna”.

 

5. Grupa Małych Form Teatralnych

Dzieci przygotowują każdego roku kilka przedstawień i programów słowno-muzycznych. Grupa liczy ok. 20 osób. Opiekun – O. Jerzy Chrzanowski.

 

6.Scena Wartości

Działa od 2004 roku. Przedsięwzięcie duszpasterskie, które ma charakter kulturotwórczy.

Scena, która znajduje się w budynku nowego klasztoru pasjonistów, umożliwia prezentację małych form teatralnych przez różne grupy oraz przedstawień, przygotowywanych przez zaproszone do współpracy ze „Sceną”, szkoły z terenu naszego miasta.Opiekunem Sceny Wartości jest O. Jerzy Chrzanowski.